خانه / طبیعتگردی / راهنمای سفر به آبشار آق سو

راهنمای سفر به آبشار آق سو

راهنمای سفر به آبشار آق سو در جنگل گلستان

 

یکی از آبشارهای دائمی و زیبای موجود در پارک ملی گلستان،آبشار آق سو است که در دل جنگل های این پارک قرار گرفته و تو تابستون هم آب خنکی داره.

آق سو به معنی آب سپید،تشکیل شده از دو کلمه ترکی آق به معنی سپید و سو به معنی آب و از جمله آبشارهای خزه ای می باشد.

موقعیت آبشار جوریه که بین دو تا صخره ی نزدیک به هم قرار گرفته و آبی که ازون سرازیر میشه کل فضای بین دو تا صخره رو میپوشونه،البته با عمق کم،به همین دلیل نمیشه در نزدیکی آبشار نشست و فقط برای دیدن یا آبتنی میتونید برید نزدیکش و برای نشستن با فاصله حدود 5 دقیقه از آبشار، فضای بهتری رو میتونید پیدا کنید. فقط یکی دو نقطه از فضای زیر آبشار عمق مناسب آبتنی داره و باقی کم عمق هست.

چطور به آبشار آق سو بریم؟

آبشار آق سو در نزدیکی جاده گرگان به مشهد قرار داره که از بین جنگل و پارک ملی گلستان رد میشه.دسترسی خیلی راحتی داره ، بعد از پارک ماشین در کنار جاده (امنیت کافی داره برای پارک کردن) با حدود 10 دقیقه پیاده روی به آبشار میرسید.

فاصله از نزدیکترین شهر(گالیکش) با ماشین شخصی حدود یک ساعت و برای کسایی که علاقه دارن با وسیله ی خودشون سفر کنن،مقصد مناصبی هست.

برای کوله گردها هم مقصد خوبیه چون جاده ی پر ترددی داره که هم میتونن از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنن برای رسیدن و هم هیچهایک کنن. راحتترین راه اینه اتوبوس های مشهد یا بجنورد رو سوار بشن و بین راه نزدیک آبشار پیاده بشن.

درباره‌ی asadd

همچنین ببینید

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟ اگه شما هم ازون دسته آدم هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *