خانه / طبیعتگردی / چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

خیلی وقت ها پیش میاد که تو گوله گردی هامون به هوای بارون یا برفی میخوریم و این هوا البته جلوی رفتن ما رو نمیگیره و ما به مسیرمون ادامه میدیم اما برای غذا درست کردن تو همچین هوایی خوبه که چنتا نکته رو بدونیم.

معمولا تو طبیعت کوهستان و جنگلی یه سقف انسان ساخت برای پناه گرفتن پیدا نمیشه ولی میشه از تنه درخت یا تخته سنگ های بزرگ برای پناه گرفتن استفاده کرد.

چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

آماده سازی قبل از حرکت:

سعی کنید که قبل از حرکت و زمانی که تو خونه هستید مواد غذایی مورد نظرتون رو به صورت نیمه آماده بسته بندی کنید تا در هوای بارونی و برفی زمان زیادی رو معطل آماده کردن مواد اولیه نشید. مثلا اگه مواد غذایی شما نیاز به خورد کردن و پوست کندن داره اون رو انجام بدید تو خونه.اگه میشه اونو پخت یا نیم پز کرد تا نصف راه رو رفته باشین هم انجام بدید و موقع استفاده فقط یه گرم کردن بخواد.

انتخاب مکان مناسب برای اجاق خوراک پزی:

اجاق خوراک پزیتون رو میتونید در زیر یا پشت یه تنه درخت افتاده و یا گودال کوچکی قرار بدید تا از وزش باد و کمی هم بارون در امان باشه. خودتون رو به اجاق و پشت به جهت وزش باد بایستید تا غذاتون کمتر خیس بشه و باد کمتری به شعله بخوره.

همچنین میتونید از پانچو و باتون هایی که همراه دارید یه سقف موقت درست کنید و زیر اون چند دقیقه ای استراحت کنید و کار آشپزیتون رو انجام بدید.

چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

تجهیزات مناسب داشته باشید:

یادتون باشه که تجهیزات پخت و پزتون رو جوری انتخاب کنید که بشه ازش تو هر آب و هوایی استفاده کرد. اجاقی رو انتخاب کنید که تو باد به راحتی خاموش نشه. از فندک تو هوای خیلی سرد نمیشه استفاده کرد برای همین از کبریت استفاده کنید و اون رو حتما تو پوشش پلاستیکی قرار بدید و آب بندیش کنید. یک فندک هم همیشه همراه داشته باشید.

غذای آماده ببرید:

همیشه یک وعده غذای آماده هم به همراه داشته باشید تا اگر شرای جوی خیلی بد بود و امکان پخت و پز نبود دچار مشکل تغذیه نشید.

 

از همه این مشکلات که بگذریم هیچی به اندازه غذا درست کردن و خوردن تو اون شرایط بد هوا به شما انرژی نمیده.

چنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونیچنتا نکته برای درست کردن غذا تو هوای بارونی

درباره‌ی asadd

همچنین ببینید

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟

چطور طبیعت گردی و کوهنوردی رو شروع کنم؟ اگه شما هم ازون دسته آدم هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *